Biz Kimiz?

Türkiye'nin lider üniversitelerinde hukuk alanında lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimleri ile ekonomi, bilişim, uluslararası ilişkiler alanlarında yan dal, çift anadal ve ikinci anadal eğitimleri sonrasında, alanında lider, yabancı ortaklı hukuk büroları ve uluslararası danışmanlık firmalarında çalıştık. Ağırlıklı olarak büyük ölçekli şirket birleşme ve devralmaları, uluslararası tahkim ve dava, finans, enerji, teknoloji ve perakende alanları başta olmak üzere hukukun farklı alanlarında uzmanlaştık. 2017 yılında hukuk sektöründe yenilikçi bakış açısıyla fark yaratma tutkusu ve vizyonuyla Solak & Partners Hukuk Bürosunu hayata geçirdik.

Kuruluşumuzdan bu yana hukuk sektöründe iş yapış modelini değiştirmeyi hedefledik.

Adapte olma yeteneğimizin gücünü kullanarak; yenilikçi, daha önce üzerinde çalışılmamış alanlarda çalıştık, henüz patikası dahi olmayan alanlarda yürüdük, yollar açtık. Analitik düşünme yeteneğimizin getirdiği farkla, özellikle teknoloji hukuku alanında kısa sürede lider büro konumuna kavuştuk. Türkiye’nin önde gelen teknoloji kuluçka merkezleri ve teknoloji şirketleri ile çalıştık. Gelişen ihtiyaç ve talep üzerine kripto varlık ve blockchain hukukuna yöneldik. Yalnızca uygulamadaki başarılarımız ile değil, akademik alanda ortaya koyduğumuz yayınlar, eğitimler, seminerler ve kamu-özel iş birlikleri ile Türkiye’de kripto varlık ve blockchain hukukunun gelişmesinde öncü rol oynadık.

İnovasyonla hukuku birleştiren dijital çağın hukuk bürosuyuz.

Günümüzde hukuk hizmetlerini alışılagelmiş metodların dışında modern, efektif, kaliteli şekilde sunmanın mümkün olduğuna kalben inanıyor ve bunu sağlamaya çalışıyoruz. Müvekkillerimizin yaptığı işi derinlemesine anlayarak, sonuç odaklı, hızlı çözümler üretiyoruz. Teknoloji ve blockchain başta olmak üzere şirket birleşme ve devralmaları, uluslararası tahkim, finans, aile şirketleri, girişimcilik ve enerji alanlarında her geçen gün büyüyen uzman avukat ve danışman kadromuzla müvekkillerimize uluslararası düzeyde hizmet veriyoruz. İş sonuçlarımızın kalitesi ve müvekkillerimize kattığımız değer ile kısa sürede tavsiye edilen ve örnek gösterilen hukuk bürosu konumuna gelmekten büyük onur duyuyoruz.

Eşitlik ve paylaşma kültürüne gönülden inanıyoruz.

Hukuk büromuzdaki avukatların %50’den fazlasının kadın olması, oluşturduğumuz eşitlikçi ve değer verme üzerine kurulu çalışma kültürü en büyük gurur kaynağımız. Üniversitelerde ve uluslararası konferanslarda verdiğimiz 100+ pro bono eğitimler, seminerler, Türkiye’nin öncü teknokent ve kuluçka merkezlerinde yaptığımız mentorluklar, yurtdışında Türkiye’de birleşme ve devralma sektörüne ilişkin davetli konuşmacı olarak katıldığımız webinarlar, özellikle teknoloji, kripto ve blockchain hukuku alanında devlet kurum ve kuruluşlarına verdiğimiz danışmanlıklar ile sektörün ve Türk firmalarının gelişimine destek oluyoruz.

İşimizi büyük bir tutkuyla yapıyoruz.

Tüm müvekkillerimize en üst düzeyde birebir hizmet vermeyi sağlayan dinamik yapımız ve hizmet kalitemizle sektörde emin adımlarla büyümeye devam ediyoruz.